Çukurova Elektrik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çukurova Elektrik

Lise, Çukurova Elektrik Lisesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Okul Müdürümüz Mehmet Saim KÖYLÜOĞLU

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Okul Müdürümüz Mehmet Saim KÖYLÜOĞLU Empty
MesajKonu: Okul Müdürümüz Mehmet Saim KÖYLÜOĞLU   Okul Müdürümüz Mehmet Saim KÖYLÜOĞLU Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 10:07 pm

ADI : M.Saim KÖYLÜOĞLU.

TC KİMLİK NO : 21688040706.

BABA ADI : M.Nuri

DOĞ. YERİ VE TARİHİ : Adana-21.10.1945

MEZUN OLDUĞU OKUL : Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu-ANKARA

GÖREV YERİ : Adana-Seyhan Çukurova Elektrik Anadolu Teknik Lise,

Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü

SİCİL NO : 2929

KADRO DERECE : 1/4

HİKÂYEM: 21.10.1945 yılında Adana da doğdum. İlkokulu Seyhan Çaputçu Köyü İlkokulunda, Orta Okulu Adana Erkek Sanat Enstitüsünde, Liseyi, Motor Sanat Enstitüsünde,Adana Motor Tekniker Okulunda bir yıl, Yüksek Okulu Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulunda bitirdim.

A.ÇALIŞMALARIM
1. 1969–1970 Öğretim yılı Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu Motor bölümünden mezun oldum. 28.09.1970 yılında Adana Motor Meslek Lisesinde stajyer öğretmen olarak göreve başladım. 1975 Yılında Yedek Subay olarak askerliğimi yaptım.

2. 1971-1976 Yılları arasında aynı okulda Otomatik Transmisyon Atelye Şefliği,1976-1985 yılları arasında Müdür Yardımcılığı ve Teknik işler Müdür Yardımcılığı görevini yürüttüm.

3. 1975/132 Dönem Piyade Yedek Subay olarak askerliğimi yaptım.

4. 1985–1988 Yılları arasında Adana Kiremithane Endüstri Meslek Lisesi müdürlüğü ve Okulun kuruculuğunu yaptım.

5. 21.03.1989 Tarihinden itibaren Adana-Seyhan-Çukurova Elektrik Anadolu Teknik Lise, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Kuruculuğunu ve müdürlüğünü yürütmekteyim.

6. 1990–1991 Öğretim yılı açılan Kurttepe Endüstri Meslek Lisesinin Kurucu Rehber müdürlüğünü yürüttüm.

7. 3308 Sayılı Çıraklık ve Meslek Eğitim Kanunu ve buna bağlı Tüzük ve yönetmeliklerin hazırlanmasında bulundum.

8. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde bulunan Endüstri Meslek Liselerinin ihtiyaçlarını ve bu okulların 3308 Sayılı Kanuna Adepteleri için görevli olarak K. Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ine gittim.9. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Karpaz bölgesindeki Kumyalı Endüstri Meslek Lisesinin kuruluşunu yaptım.

10. Adana-Seyhan Nurten Yetimoğlu Bilgisayar Anadolu Meslek Lisesi Kurucu Rehber müdürlüğünü yaptım.

11. İzmir İlinde Milli Eğitim Vakfınca yaptırılan Özel Avni AKYOL Anadolu Lisesinin Kuruluş ve donatımı görevini yürüttüm.

12. İngiltere ve Almanya’da Endüstriyel Teknik Öğretim alanında araştırma, inceleme çalışmalarında bulundum.

13. Muhtelif tarihlerde Olağanüstü Hal bölge Valiliğine bağlı YİBO (Yatılı İlköğeretim Bölge Okullarının) durumlarının iyileştirilmesi ve bu okul müdürlerinin Eğitim Yönetimi ile ilgili Öğretim Üyeliği yaptım.

14. MESS Eğitim Vakfından; Kaizen, Problem Çözme Teknikleri, Kalite Çemberleri, Öğrenen Organizasyonlar, Verimlilik Arttırma Teknikleri, Problem Çözme Teknikleri, Zaman Yönetimi, Hizmet Yönetimi, Toplantı Yönetimi, Eğitim Dökümanı Hazırlama, 5S Sistemi, Planlama ve Kontrol, Etkili Sunuş Teknikleri konularında eğitim aldım.

15. Toplam Kalite Yönetimi serisinde çıkan; Toplam Kalite Yönetimi Cilt I,II III kitaplarının yazımı ve Mevzuat Fihristinin hazırlanmasını Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü uzmanları ile birlikte formatör olarak bulundum ve yaptım.

16. 16. Milli Eğitim Şurasına üye olarak katıldım.

17. MEB-TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsünden “Kamuda Kurum Kültürü ve Stratejik Yönetim” konulu uygulamalı çalışma programına katıldım.

18. Avusturya ve Almanya da, Avrupa Birliği kapsamında, LDV-TR/06/A/F/EX1–0854 numaralı “Elektrik ve Elektronikte Yeni Yaklaşımlar” la ilgili çalışmalarda bulundum.

19. Muhtelif tarihlerde Bakanlığımız Hizmetiçi Eğitim Daire Başkanlığının Öğretim Üyeliği Ve Eğitim Yöneticiliği görevini yürüttüm. Seminer ve Kurslarla ilgili hazırlamış olduğum, kitapçık ve Broşürlerim var.

20. İl Milli Eğitim Müdürlüğü atama ve yer değiştirme Komisyon üyeliği yaptım.

21. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Disiplin Kurulu üyeliği yaptım.

22. 3.Eğitim Bölgesi Koordinatör Müdürlüğü görevini yürüttüm.

22. Halen İl Milli Eğitim müdürlüğü öğrenci disiplin kurulu üyesiyim.

B. BAŞARI VE ÖDÜLLERİM

1. 1988 ve 2003 Yıllarında başarılı çalışmalarımdan dolayı aylıkla ödüllendirildim

2. Meslek hayatımda Teşekkür, Takdir ve Plaket sayısı 40’ın üzerindedir.

C. SOSYAL ETKİNLİKLERİM

1. Motor Tekniker Okulu Talebe Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı.

2. Ankara Yüksek Öğrenim Gençlik Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeliği.

3 Adana Teknik Eğitim Vakfı Kurucu üyeliği.

4. Kızılay Derneği Adana Şube Başkanlığı, Yönetim Kurulu Sekreterliği.

5. Motor Meslek Lisesi Mezunlar Derneği Fahri Başkanlığı.

6. Adana Merkez Cuma Fakıh Mescidi resterasyonu inşaatı yaptırma ve Mütevelli heyet başkanlığı.

7. Türk Hava Kurumu Disiplin Kurulu üyeliği.

8. Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Genel merkez Üyeliği.

9. Seyhan 3.Eğitim Bölgesi Koordinatör Müdürlüğü yaptım.

D. AİLE DURUMU

1. Evli ve üç çocukluyum.

2. Eşim, Öznur KÖYLÜOĞLU: Ev Hanımı.

3. Oğlum, M.Nuri KÖYLÜOĞLU: Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik-Bilgisayar bölümü mezunu, Evli bir çocuklu, Halen Çukurova Elektrik Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Atölye ve Meslek dersleri öğretmeni.

4. Oğlum, Bilgehan KÖYLÜOĞLU: Çukurova Üniversitesi Adana Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü mezunu olup. Adana TEDAŞ Müessese Müdürlüğünde çalışmaktadır.

5. Kızım, Ela KÖYLÜOĞLU: Lise ve Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümünden mezun.

E. MALİ DURUMUM
1. Turgut Özal Bulvarında 1 Daire, 2005 Model Ford Connect Otomobil,

2. Mersin Erdemli Tırtar Tatil Köyünde yazlık evim,

3. Seyhan Köylüoğlu Köyünde Evim, Narenciye Bahçem ve Tarsus Karaçerçili Köyünde Tarlam vardır. 24.Kasım.2007
cheers cheers cheers cheers
http://cukurovaelektrik.yetkinforum.com

Okul Müdürümüz Mehmet Saim KÖYLÜOĞLU
1 sayfadaki 1 sayfası